Zaloguj

BIAŁY PIĄTEK

 

W dniu 92. rocznicy urodzin bł. Papieża Jana Pawła II, które przypadały w piątek 18 maja Dzieci Pierwszokomunijne przeżywały Biały Piątek na wzór Białego Tygodnia obchodzonego w Polsce.

Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Bidziński, nawiązując w kazaniu do Listu, jaki nasz Wielki Papież Jan Paweł II napisał do Dzieci w 1994 roku. Był to pierwszy w historii Kościoła List papieża do Dzieci. Podczas homilii Dzieci wykazały dużą wiedzą na temat imion ostatnich papieży.

 

 

Śpiewając piosenkę ‘Oblubieniec’, przy akompaniamencie Pani Aleksandry Komar, Dzieci radośnie składały dziękczynienie Panu Jezusowi za to, że przyszedł do ich serc pod postacią chleba. Przed błogosławieństwem wspólnie odmówiono Litanię Loretańską do NMP w intencji dzieci, które cierpią w Chinach.

 

SŁOWO BOŻE