Bierzmowanie 2013

W sobotę 1 czerwca 2013 roku o godzinie 16:00 w trwającym Roku Wiary Abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem Księdza Prymasa przed kościołem i procesyjnym wejściem do świątyni pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Barbary.

Na początku Mszy świętej ks. Kazimierz Bidziński, proboszcz tutejszej Parafii powitał Księdza Prymasa, następnie rodzice poprosili o udzielenie Bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Na tę uroczystość przybyli także angielscy księża katoliccy: Fr Michael O’Donoghue, Dziekan Dekanatu i Fr Simon Gillespie, uczestniczył również ks. Tadeusz Gerlach, kapelan Księdza Prymasa i ks. Piotr Froelich, kapłan posługujący w Polskiej Misji Katolickiej Anglii i Walii. Ewangelię odczytał ks. Krzysztof Kawczyński, proboszcza Polskiej Parafii w Nottingham. Po niej ks. Kazimierz prosił Prymasa Polski o Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej dla młodzieży, która uczęszczała na katechizację, by lepiej poznać prawdy naszej wiary. Na pytanie Ks. Prymasa, „Jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie”? Młodzież odpowiedziała: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. Następnie po wysłuchaniu homilii na temat rozwoju fizycznego, intelektualnego i duchowego, kandydaci do Bierzmowania indywidualnie podchodziła do Księdza Arcybiskupa, by przez namaszczenie olejem Krzyżma otrzymać sakrament Ducha Świętego. Młodzież przygotowana przez Aleksandrę Komar, Edytę Chimiak i Hannę Herda aktywnie włączała się w liturgię Mszy świętej.

Po Komunii świętej ksiądz Prymas nałożył Bierzmowanym krzyż, jako znak przynależności do Chrystusa i jego Kościoła. Na zakończenie Mszy Ksiądz Prymas podziękował organizatorom za piękną Liturgię i udzielił wszystkim błogosławieństwa. Wspólnym zdjęciem upamiętniono to religijne wydarzenie. Po uroczystości ks. Proboszcz zaprosił uczestników do ogrody przy kościele na filiżankę herbaty, kanapkę i ciasto, które przygotowały utalentowane parafianki z panią Ewą Statnik na czele. Przepiękna pogoda w tym dniu była wielkim darem Boga Ojca dla nas wszystkich.

Więcej zdjęć w Galerii