Boże Ciało 2014

W niedzielę 22 czerwca 2014 roku w Anglii i Walii obchodzono uroczystość Bożego Ciała. W naszej Parafii główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy była celebrowana o godz. 11:15.

Mszy świętej przewodniczył ks. Kazimierz Bidziński, proboszcz Polskiej Parafii w Mansfield, a koncelebrował ks. prałat Janusz Tworek. Ks. Proboszcz podczas kazania przedstawiał, że w dzisiejszym świecie ludzie gromadzą się w różnych miejscach z różnych powodów. Są zgromadzenia otwarte, jak kibice na mecze Mundial’u 2014. Ograniczeniem jest ilość miejsc na stadionie. Zgromadzenie w teatrze czy kinie, ekskluzywne spotkania przy grillu czy zgromadzeni na lotnisku i nasze zgromadzenie w świątyni. Kościół to znaczy zgromadzenie.

Na stadionie kibice, choć się nie znają, gromadzą się razem „za” i „przeciw”; za swoją ulubioną drużyną, a przeciw rywalom.

Oglądający spektakl teatralny nie nawiązują za sobą relacji. Zgromadzenie Eucharystyczne jest otwarte dla każdego, także tych, którzy nie akceptują nauczania Kościoła lub są poszukujący. To zgromadzenie ma na celu jednoczenie tych, którzy przychodzą na spotkanie z Panem Jezusem, słuchają Jego nauki. Wierni posilający się tym samym ciałem Chrystusa jednoczą się także między sobą. Nawet, jeśli zgromadzeni nie znają się jeszcze nie są dla siebie obojętni.

W procesji Eucharystycznej czynny udział brały dzieci sypiące kwiaty, chłopcy dzwonkami oznajmiali, że idzie Pan

Jezus. Grupa muzyczna prowadziła śpiewy, a ks. Prałat Janusz głosił Ewangelię przy każdym ołtarzu.

Na zakończenie ks. Proboszcz

podziękował ks. Prałatowi i

wszystkim uczestnikom za przygotowanie tak pięknej uroczystości: tym którzy udekorowali 4 ołtarze, zadbali o teren wokół kościoła, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, służbie muzycznej i liturgicznej i życzył dobrego obiadu i wypoczynku.  Uwieńczeniem uroczystości było błogosławieństwa udzielone na cztery strony świata. Śpiewem na koniec oddano Sercu Pana Jezusa nasza Ojczyznę, wioski i miasta, aby rosło na ziemi Królestwo Boże.