WSPARCIE MATERIALNE MOJEJ PARAFII

„Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”

Piąte Przykazanie Kościelne

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Parafii,

Kolejna już niedziela, kiedy wierni nie moga złożyć swego daru na potrzeby Parafii. Na bieżąco opłacamy wszystkie rachunki: gaz, elektryczność, system alarmowy, ubezpieczenie... W tej wyjątkowej sytuacji jaką przeżywamy, możemy wesprzeć naszą Parafię raz w miesiącu nie wychodząc z domu. Za zrozumienie i ofiarność Rada Administracyjna z ks. Proboszczem, bardzo dziękuje. Dane konta naszej Parafii:

Bank: Lloyds Bank

Nazwa konta: PCM Mansfield    /PCM - Polish Catholic Mission/

Sort Code: 30-94-57

Numer konta: 00621842

Jako tytuł zlecenia proszę wpisać:

* Gift Aid lub G8, jeśli płacisz podatek w UK, wtedy Urząd Podatkowy
                           dar Twój powiększy o 25%

* My donation - jeśli nie płacisz podatku w UK

Każda wspólnota religijna, by prowadzić działalność duszpasterską potrzebuje obok modlitwy również środków materialnych. Człowiek jako istota duchowo-cielesna ma używać materii, aby mądrze kierować swoim życiem oddając chwalę Bogu. Parafia, jako żywa cząstka Kościoła Powszechnego, troszczy się przede wszystkim o sprawy duchowe swoich wiernych, a naszą odpowiedzialnością jest utrzymanie światyni i spraw związanych z funkcjonowaniem Parafii.

Polskie Rzymskokatolickie Parafie w Anglii i Walii utrzymywane są z darów składanych przez wiernych, którym zależy na życiu duchowym w ojczystym języku.

Główną formą materialnego wsparcia Parafii jest dar składany podczas niedzielnej Mszy św. lub jako Standing Order, czyli miesięczny przelew bezpośrednio przekazany na konto Parafii.

W życiu Kościoła myślimy także o potrzebach innych. Pomagamy ludziom dotkniętym kataklizmami, wspieramy Dzieła Misyjne, Ewangelizację młodego pokolenia, obrone Dzieci poczetych, pomagamy w utrzymaniu miejsc świętych w Ojczyżnie Pana Jezusa - dlatego od czasu do czasu ogłaszana jest druga taca.

Finansowego wsparcia Parafii można dokonać:

• jednorazowym przelewem na konto Parafii
  • Standing Order - czyli comiesięczny przelew na konto Parafii,
                                np. £5, £10, £15, £20 lub dowolna kwota.

Jeśli płacisz podatek w UK w zleceniu wpisz Gift Aid, wtedy Urząd Podatkowy dar Twój powiększy o 25%
  • kopertą 'Gift Aid', wypisując każdorazowo swoje dane na kopercie

Parafianom i Przyjaciołom Parafii za materialne wsparcie ks. Proboszcz i Rada Administracyjna składają podziękowanie. Pan Bóg niech wszystkim wynagrodzi!