NOWO PRZYBYŁYCH RODAKÓW            WITAMY SERDECZNIE!

KARTA PRZYNALEŻNOŚCI

Rodacy, którzy pragną należeć do Polskiej Parafii na terenie Anglii i Walii proszeni są - zgodnie z prawem tego kraju - o zapisanie się do danej Parafii. Polskiego kapłana można wówczas prosić o posługę duszpasterską, udzielenie Chrztu, Pierwszej Komunii, przygotowanie do Bierzmowania, Sakramentu Małżeństwa czy wystawienie zaświadczenia dla Rodziców Chrzestnych.

Do naszej Parafii należy każdy, kto:

• formalnie zapisał się do Parafii Karta Przynależności
  • praktykuje swoją wiarę
  • wspiera naszą Parafię swym darem materialnym

Formularz zgłoszeniowy zwany KARTĄ PRZYNALEŻNOŚCI można pobrać TUTAJ lub w formie już wydrukowanej w przedsionku kościoła. Osoby lub rodziny, które przeprowadziły się z innego terenu Anglii lub Walii, proszone są o przyniesienie dokumentu przynależności z poprzedniej Parafii.

Informacja dla Rodziców:

Szkoły Katolickie w Anglii i Walii są bezpłatne

Rodziców, którzy chcą zapisać swoje dziecko do szkoły katolickiej w tym kraju na przyszły rok. Obecny czas przed Bożonarodzeniową przerwą /Christmas Term half-term/ jest odpowiedni, by składać Aplikacje do Katolickiej Szkoły na następny Rok Akademicki. Im wcześniej złożymy prośbę tym większa jest szansa dostania się dziecka.

Poniżej tabela Szkół Katolickich z adresami w tutejszym regionie.