7 sierpnia 2022 - 19. Niedziela zwykła - Rok C

Intencje Papieskie na sierpień 2022.

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją

1. Od poniedziałku, 8 sierpnia br. gościem naszej Parafii będzie ks. dr Stanisław Staśko, kapłan posługujący w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

2. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia
br. według angielskiego katolickiego kalendarza liturgicznego obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z poniedziałku przeniesiona jest ta uroczystość na najbliższą niedzielę..

3.
W poniedziałek, 15 sierpnia będzie dodatkowo Msza święta wieczorem o godz.18:30.
.
4. Potrzeba trzech opiekunek do pracy z osobami starszymi w Polskim Domu Opieki w Laxton Hall, Corby NN17 3AU niedaleko Peterborough prowadzonym przez Siostry zakonne. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Siostrą Teresą, tel. 01780 444292 lub 07803 629862, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

5. W ciągu tygodnia są wolne intencje Mszy świętych zarówno rano jak i wieczorem. Osoby, które pragną za swoich bliskich zamówić Mszę święta mogą to uczynić drogą mailową lub po Mszy świętej podejść do zakrystii
.
6
. Rodzice, których dzieci urodziły się w 2013 roku lub wcześniej i którzy pragną w przyszłym roku przygotować swoje dziecko do Pierwszej Komunii świętej w języku polskim, proszeni są o posiadanie metryki Chrztu, jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą Parafią. Na początku września br. zostaną podane dalsze informacje.

7. Serdeczne podziękowanie Parafianom za systematyczne wsparcie naszej Parafii swoją modlitwą i darem materialnym przekazywanym online lub tradycyjnie wrzucając w kościele do koszyczka. Pan Bóg niech wynagrodzi Ofiarodawcom ich hojność. W lipcu 2022 złożono na potrzeby Parafii: Mansfield Loose £486.70; koperty Gift Aid £157.00; Worksop Loose £191.00; Koperty Gift Aid £50.00; Bezpośrednio na konto Parafii online złożono, jako Gift Aid £1,702.00 i Donation £50.00. Osoby, które pragną online złożyć swój dar znajdą tutaj potrzebne informacje.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w
czwartek 17:30-18:30. Dzieło Synodu wspieramy codzienną modlitwą synodalną do Ducha Świętego oraz czwartkową adoracją w kościele św. Barbary w Mansfield.

9.
Od sierpnia 2022 Msza święta w niedziele o godz.11:15 będzie zbiorowa tzn. kilka osób może przekazać swoją intencję za żyjących lub zmarłych.

10.
W sprawach kancelaryjnych, umawiamy spotkanie ks. Proboszczem telefonicznie 01623 626470 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

11. Grupa Al-Anon „Niezapominajka” serdecznie zaprasza osoby, które mają wśród bliskich kogoś z problemem alkoholowym. Spotkania są w każdy wtorek 18:30-20:00 przy kościele katolickim St Patrick, Clipstone Road West, Forest Town  NG19 0BU. Kontakt: Basia 07594761007 i Monika 07593194929. Grupy Rodzinne Al-Anon są dla Rodzin i przyjaciół alkoholików, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją w celu rozwiązania wspólnych problemów.

12. Safeguarding, czyli troska o dzieci i osoby starsze narażone na wykorzystanie. Kontakt w Parafii Mansfield do pani Janiny Oskwarek tel. 07513 725 548 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Koordynatorem dla Diecezji Nottingham jest Rachael Campion, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub
  tel: 0115 953 9849. Kontakt do tych osób także w przedsionku kościoła i na stronie internetowej Parafii.

13. SMS z NIEBA - aplikacja na telefon komórkowy. Więcej tutaj
14. Prasa Katolicka Angielskich Diecezji