Zaloguj


****************** 

Od 4 września 2020 w kinach UK

 

Jako dystrybutor Polskich filmów mam zaszczyt poinformować Państwa o seansach filmu Truth Makes Free (Zieja) w reżyserii Robert Gliński w Anglii.  Jest to historia niezwykłego życia księdza Jana Ziei, duchownego, działacza społecznego, tłumacza, publicysty i pisarza religijnego, skupia w sobie wszystko, co najważniejsze w polskiej historii XX wieku.

Film zostanie wyświetlony w wybranych kinach na terenie Anglii - lista kin - https://ukfilmy.pl/

 

ODEON Mansfield Cinema

5 września 20:30

******

SAVOY Nottingham Cinema

4 września 20:45; 5 września 20:45; 6 września 18:00

******

SAVOY Worksop Cinema

4 września 20:30; 5 września 20:30; 6 września 17:30

 

SCENARIUSZ: Wojciech Lepianka
WYKONAWCY: ks. Jan Zieja – Andrzej Seweryn
ks. Jan Zieja młody – Mateusz Więcławek
Major Grosicki – Zbigniew Zamachowski
Pułkownik Adamiec – Sławomir Orzechowski
Sekretarka – Kaja Walden
Zosia – Marianna Zydek
Jacek Kuroń – Jakub Wieczorek
Żelechowska Krystyna – Sonia Bohosiewicz
Kapitan Szafrański – Redbad Klynstra
Kasia – Marta Mazurek
Prymas Stefan Wyszyński – Tadeusz Bradecki
Biskup – Andrzej Mastalerz
Szarytka – Katarzyna Trzcińska
Pacjentka – Małgorzata Rożniatowska
Kardynał – Piotr Machalica
MUZYKA: Cezary Skubiszewski
ZDJĘCIA: Witold Płóciennik

Opis filmu: Rok 1977. Ksiądz Jan Zieja, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników zostaje wezwany na przesłuchanie. Oficer służb bezpieczeństwa Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Rozpoczyna się pojedynek dobra ze złem. Rozmowy duchownego z funkcjonariuszem stają się podróżą po barwnym życiu księdza, obrazem jego niezłomnej postawy oraz opowieścią o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii XX wieku.

 

 ******************

******************


******************

 

Czekamy na dalsze wydarzenia !

 

SŁOWO BOŻE