WIELKANOC 2013

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na początku Mszy św. na wezwanie kapłana: ‘Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!’ wierni głośno odpowiedzieli: ‘Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!” Licznym udziałem we Mszy świętej o godz. 9:30 i 11:15 w Mansfield i o godz. 16:00 w Worksop Rodacy żyjący w tym rejonie i przybyli goście oddali chwałę Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu. Z miłości do nas, nasz Pan, przyjął mękę i śmierć krzyżową, a trzeciego dnia odniósł zwycięstwo przez swoje Zmartwychpowstanie. Moce piekielne zostały pokonane, szatan zwyciężony, niebo otwarte dla wszystkich. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. prałat Janusz Tworek, z sekretariatu Polskiej Misji Katolickiej w Londynie, a słowo Boże wygłosił ks. Rafał Jarosiewicz. Ukazał on moc i potrzebę wielkiej przyjaźni każdego chrześcijanina z naszym Zbawicielem. Dzieci w tym dniu po Mszy świętej otrzymały od kapłanów wielkanocnego zajączka w postaci słodyczy.

Alleluja! Jezus Chrystus, Zwycięzca śmierci żyje! Przez 40 dni – od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia - Pan Jezus ukazuje się wielokrotnie swoim uczniom, by odbudować ich wiarę i przywrócić im nadzieję, że dzieło Boże nie zostało zniszczone. Zmartwychwstały Pan nie szukał dróg odwetu wobec tych, którzy skazali Go na ukrzyżowanie, ale szukał i nieustannie szuka tych, którzy Go miłują i pragną chodzić Jego drogami. Po 10 dniach od Wniebowstąpienia nadchodzi obiecany przez Jezusa Dzień Pięćdziesiątnicy, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgromadzeni razem z Maryją uczniowie Chrystusa otrzymują moc do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, aż do skończenia świata.

Ten święty czas trwający 50 dni - od Zmartwychwstania Pańskiego do uroczystości Zesłania Ducha Świętego - w Liturgicznym Kalendarzu Kościoła przeżywamy, jako Okres Wielkanocny.

Przykazanie Kościelne uczy, że wierny katolik przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym Komunię świętą przyjmuje. Tym, którzy przyjmują dar Ciała Pańskiego wyrazy braterskiej więzi, tym, którzy jeszcze nie skorzystali z tego daru, zachęta i przypomnienie: Pan nasz, Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, oczekuje i zaprasza Ciebie do czynnego udziału w Eucharystii. On ofiaruje bezwarunkową miłość, odnawia naszą godność dziecka Bożego i otwiera drogę do prawdziwego życia!

Więcej zdjęć w Galerii